Missa inte nästa match!
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Staffanstorp United FC
Glädje - Gemenskap - Utveckling
P-12

Matcher
JANUARI 2020
 
05
08:00
sön
08:00    
Bråhögshallen
 
Staffanstorp United FC -   -      
 
06
08:00
mån
08:00    
Bråhögshallen
Staffanstorp United FC - Bråhögscupen med P11  -      
 
26
08:00
sön
08:00    
Veberödsidrottshall
Staffanstorp United FC - Romelecupen  -      
FEBRUARI 2020
 
21
08:45
fre
08:45    
Gräshallen Berga, Eslöv
Staffanstorp United FC lag Gul - Örtofta IS  -      
21
12:15
fre
12:15    
Gräshallen Berga, Eslöv
Staffanstorp United FC lila - Örtofta IS  -      
AUGUSTI 2020
 
22
10:00
lör
10:00    
Dösjöbro IP C-plan 5-manna
Dösjöbro IF röd - Staffanstorp United FC svart  -      
22
10:00
lör
10:00    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC röd - Svedala IF blå  -      
23
09:30
sön
09:30    
Oxievångs IP konstgräs 5-manna 1
Oxie SK vit - Staffanstorp United FC gul  -      
23
10:00
sön
10:00    
Flyinge IP A-plan 5-manna 1
GOF IF - Staffanstorp United FC blå  -      
 
29
10:00
lör
10:00    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC gul - Gislövs IF 2  -      
29
11:30
lör
11:30    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC vit - Dalby GIF vit  -      
30
10:00
sön
10:00    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC svart - Uppåkra IF gul  -      
30
10:00
sön
10:00    
Ljungvalla IP B-plan 5-manna 4
Furulunds IK svart - Staffanstorp United FC rd  -      
30
11:30
sön
11:30    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC bl - Furulunds IK gul  -      
SEPTEMBER 2020
 
05
10:00
lör
10:00    
Pilbäcks IP 7-manna 2
Tygelsjö IK vit - Staffanstorp United FC gul  -      
05
10:30
lör
10:30    
Oxievångs IP konstgräs 5-manna 1
Oxie SK grå - Staffanstorp United FC blå  -      
06
09:00
sön
09:00    
Lomma IP Knatteplan 2
GIF Nike röd - Staffanstorp United FC röd  -      
06
10:30
sön
10:30    
Bäckagårds IP plan 2 5-manna 2
Kvarnby IK blå - Staffanstorp United FC vit  -      
06
11:00
sön
11:00    
Fågelskolans IP A-plan 5-manna
Värpinge IF vit - Staffanstorp United FC svart  -      
 
12
10:00
lör
10:00    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC blå - Dalby GIF blå  -      
12
10:00
lör
10:00    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC gul - Skanör Falsterbo IF röd  -      
12
11:30
lör
11:30    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC röd - Kvarnby IK grå  -      
13
10:00
sön
10:00    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC vit - Husie IF grön  -      
13
11:30
sön
11:30    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC svart - Lunds BK vit  -      
 
19
09:00
lör
09:00    
Gamla IP, Klågerup konstgräs 5-manna 1
Klågerups GoIF - Staffanstorp United FC blå  -      
19
10:00
lör
10:00    
Dalhems IP A-plan 5-manna 1
BK Flagg blå - Staffanstorp United FC vit  -      
20
10:00
sön
10:00    
Södra Sandby IP konstgräs 5-manna 2
Södra Sandby IF vit - Staffanstorp United FC svart  -      
20
10:30
sön
10:30    
Brovallen, Bunkeflostrand C-plan 5-manna 2
IF Limhamn Bunkeflo B5 - Staffanstorp United FC gul  -      
20
10:30
sön
10:30    
Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 2
Husie IF vit - Staffanstorp United FC röd  -      
 
26
10:00
lör
10:00    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC blå - Harrie FF röd  -      
26
11:30
lör
11:30    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC svart - GIF Nike blå  -      
27
09:30
sön
09:30    
Klagshamns IP Plan 5 7-manna
IFK Klagshamn bl - Staffanstorp United FC gul  -      
27
10:00
sön
10:00    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC vit - IF Limhamn Bunkeflo B1  -      
OKTOBER 2020
 
03
09:00
lör
09:00    
Mariedals IP konstgräs 5-manna 1
Lilla Torg FF blå - Staffanstorp United FC röd  -      
03
11:30
lör
11:30    
Staffansvallen plan 3
Staffanstorp United FC gul - BK Höllviken rosa  -      
04
09:30
sön
09:30    
Klagshamns IP Plan 5 7-manna
IFK Klagshamn gul - Staffanstorp United FC vit  -      
04
10:00
sön
10:00    
Trollevallen 5-manna
Trollenäs IF vit - Staffanstorp United FC svart  -      
 
Huvudsponsorer
Samarbetspartners
Matchsponsorer 2020