Missa inte nästa match!
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Staffanstorp United FC
Glädje - Gemenskap - Utveckling
P-09

Matcher
DECEMBER 2019
 
07
11:00
lör
11:00    
Staffansvallens IP
Staffanstorp United FC - LB07 Limhamn  -      
08
10:00
sön
10:00    
Limhamns IP
LB07 Limhamn - Staffanstorp United FC  -      
 
15
10:30
sön
10:30    
Konstgräsplan utanför Vellinge Sporthall
Vellinge IF - Staffanstorp United FC  -      
 
21
10:30
lör
10:30    
Aggarpsvallen
Svedala IF - Staffanstorp United FC  -      
21
11:00
lör
11:00    
Staffansvallens IP
Staffanstorp United FC - BK Höllviken  -      
JANUARI 2020
 
18
11:00
lör
11:00    
Staffansvallens IP
Staffanstorp United FC - FC Bellevue  -      
19
12:30
sön
12:30    
Höllviken IP
BK Höllviken - Staffanstorp United FC  -      
 
26
11:00
sön
11:00    
Staffansvallens IP
Staffanstorp United FC - Vellinge IF  -      
FEBRUARI 2020
 
01
11:00
lör
11:00    
Staffansvallens IP
Staffanstorp United FC - Trelleborgs FF  -      
02
09:00
sön
09:00    
Lomma
GIF Nike - Staffanstorp United FC  -      
02
10:00
sön
10:00    
Vångavallen
Skegrie BK - Staffanstorp United FC  -      
 
08
11:30
lör
11:30    
Oxievångs IP, Emil Göranssons väg
Oxie SK - Staffanstorp United FC  -      
 
16
12:00
sön
12:00    
Filborna IP
Helsingborg City FC - Staffanstorp United FC  -      
 
29
10:00
lör
10:00    
Uppåkravallen
Uppåkra IF - Staffanstorp United FC  -      
29
10:00
lör
10:00    
Uppåkravallen
Uppåkra IF - Staffanstorp United FC  -      
MARS 2020
 
07
11:00
lör
11:00    
Höllviken IP
BK Höllviken - Staffanstorp United FC  -      
08
11:00
sön
11:00    
Staffansvallens IP
Staffanstorp United FC - Kulladals FF  -      
08
11:00
sön
11:00    
Staffansvallens IP
Staffanstorp United FC - LB07 Bunkeflo  -      
 
15
11:00
sön
11:00    
Staffansvallens IP
Staffanstorp United FC - Skanör Falsterbo IF  -      
 
22
11:00
sön
11:00    
Staffansvallens IP
Staffanstorp United FC - Lilla Beddinge BK  -      
 
28
10:00
lör
10:00    
Limhamns IP
Limhamns FF - Staffanstorp United FC  -      
28
11:30
lör
11:30    
Limhamns IP
Limhamns FF - Staffanstorp United FC  -      
APRIL 2020
 
12
12:00
sön
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC blå - Dalby GIF blå  -      
 
13
12:00
mån
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC vit - Lilla Torg FF grön  -      
16
18:15
tor
18:15    
Fågelskolans IP A-plan 7-manna 1
Värpinge IF vit - Staffanstorp United FC svart  -      
18
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC svart - Veberöds AIF svart  -      
19
11:30
sön
11:30    
Linero IP A-plan 7-manna A
Linero IF röd - Staffanstorp United FC blå  -      
19
11:30
sön
11:30    
Borgeby IP B-plan 7-manna 2
Bjärreds IF grön - Staffanstorp United FC vit  -      
 
25
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC blå - Kvarnby IK röd  -      
26
10:30
sön
10:30    
Pilängsplanen 7-manna 2
GIF Nike grön - Staffanstorp United FC svart  -      
26
12:00
sön
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC vit - Husie IF vit  -      
MAJ 2020
 
02
12:00
lör
12:00    
Bäckagårds IP plan 2 7-manna 1
Kvarnby IK gul - Staffanstorp United FC vit  -      
02
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC svart - Hörby FF svart  -      
03
12:00
sön
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC blå - Lunds BK gul  -      
 
09
10:00
lör
10:00    
Åkarps IP, konstgräs 7-manna 2
Åkarps IF 2 - Staffanstorp United FC blå  -      
09
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC vit - Ariana FC  -      
10
10:00
sön
10:00    
Smörlyckans IP, Lund
Lunds FF - Staffanstorp United FC  -      
 
15
18:00
fre
18:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC vit - Arlövs BI vit  -      
16
12:00
lör
12:00    
Staffansvallens IP
Staffanstorp United FC - FC Bellevue  -      
17
12:00
sön
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC blå - IF Limhamn Bunkeflo L1  -      
 
30
10:30
lör
10:30    
Gyavallen Stehag, Kärrstorp 520
Stehags AIF - Staffanstorp United FC  -      
30
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC svart - Löberöds IF  -      
30
14:00
lör
14:00    
Gullviksborgs IP 7-manna
Malmö IKF 2 - Staffanstorp United FC vit  -      
31
13:30
sön
13:30    
Borgeby IP B-plan 7-manna 2
Bjärreds IF röd - Staffanstorp United FC blå  -      
JUNI 2020
 
06
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC blå - Arlövs BI blå  -      
07
10:00
sön
10:00    
Nya IP, Blentarp B-plan 7-manna 1
Blentarps BK 2 - Staffanstorp United FC svart  -      
07
12:00
sön
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC vit - Uppåkra IF vit  -      
 
13
10:30
lör
10:30    
Malm Stadionomrdet Plan 10 konstgrs 7-manna 1
IFK Malmö FK 2 - Staffanstorp United FC vit  -      
14
10:30
sön
10:30    
Pilängsplanen 7-manna 1
GIF Nike blå - Staffanstorp United FC blå  -      
14
12:30
sön
12:30    
Staffansvallen Plan 2, konstgräs 7-manna 1
Staffanstorp United FC svart - Linero IF vit  -      
AUGUSTI 2020
 
15
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC svart - Linero IF röd  -      
16
12:00
sön
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC vit - Klågerups GoIF vit  -      
 
23
11:00
sön
11:00    
Snarringe IP 7-manna 2
Skegrie BK grön - Staffanstorp United FC svart  -      
23
11:30
sön
11:30    
Hllvikens IP plan 2 konstgrs 7-manna 1
BK Höllviken svart - Staffanstorp United FC blå  -      
23
11:30
sön
11:30    
Harlösa IP B-plan 7-manna
Harlösa IF - Staffanstorp United FC vit  -      
 
29
10:30
lör
10:30    
Pilängsplanen 7-manna 1
GIF Nike röd - Staffanstorp United FC svart  -      
29
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC blå - IF Limhamn Bunkeflo B2  -      
30
12:00
sön
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC vit - Genarps IF  -      
SEPTEMBER 2020
 
05
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC vit - GOF IF  -      
06
12:00
sön
12:00    
Sderslttshallens IP plan 1
Trelleborgs FF - Staffanstorp United FC blå  -      
06
12:00
sön
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC svart - Bjärreds IF röd  -      
 
12
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC blå - FC Bellevue 2  -      
13
10:45
sön
10:45    
Bara IP A-plan
Bara GoIF - Staffanstorp United FC vit  -      
13
12:15
sön
12:15    
Bäckagårds IP plan 2 7-manna 1
Kvarnby IK röd - Staffanstorp United FC svart  -      
 
19
09:30
lör
09:30    
Husiegrds IP Konstgrs 7-manna 1
Husie IF svart - Staffanstorp United FC blå  -      
19
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC vit - Malmö City FC svart  -      
20
12:00
sön
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC svart - Lunds BK blå  -      
 
26
09:30
lör
09:30    
Uppåkravallen, konstgräs 7-manna 1
Uppåkra IF grön - Staffanstorp United FC vit  -      
26
10:00
lör
10:00    
Kronetorpsvallen B-plan 7-manna
Arlövs BI blå - Staffanstorp United FC svart  -      
27
12:00
sön
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC blå - Malmö City FC svartvit  -      
OKTOBER 2020
 
03
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC svart - Klågerups GoIF röd  -      
03
12:45
lör
12:45    
Mllevallen IP, Skanr B-plan 7-manna 1
Skanör Falsterbo IF vit - Staffanstorp United FC blå  -      
04
12:00
sön
12:00    
Staffansvallen Plan 3, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC vit - Lunds FF svart  -      
 
10
09:30
lör
09:30    
Uppåkravallen, konstgräs 7-manna 1
Uppåkra IF vit - Staffanstorp United FC svart  -      
10
12:00
lör
12:00    
Staffansvallen Plan 2, konstgrs 7-manna 1
Staffanstorp United FC blå - IFK Malmö FK 1  -      
10
13:00
lör
13:00    
Borgeby IP B-plan 7-manna 2
Bjärreds IF vit - Staffanstorp United FC vit  -      
 
Huvudsponsorer
Samarbetspartners
Matchsponsorer 2020